Menu
Info 02. februar kl. 10:09
Generalforsamling 2017
Kampprogram
Februar 2017
23.
torsdag
19.00
Tune IF
Herrer
Senior
Træningskampe senior/Ynglinge • Pulje 1
Tune Stadion Kunstgræs
Vipperød BK
Tune Stadion Kunstgræs
25.
lørdag
14.00
Holbæk United
Herrer
Senior
Træningskampe senior/Ynglinge • Pulje 1
Tuse Kunstgræsbane
Vipperød BK
Tuse Kunstgræsbane
26.
søndag
10.40
Vipperød BK (2)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 1
Vipperødhallen
Slagelse B&I
Vipperødhallen
26.
søndag
11.00
Jyderup BK
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 1
Vipperødhallen
Vipperød BK (2)
Vipperødhallen
26.
søndag
11.20
Ringsted IF
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 3
Vipperødhallen
Vipperød BK
Vipperødhallen
26.
søndag
11.30
Vipperød BK (2)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 1
Vipperødhallen
Lyngby Boldklub 1921 (3)
Vipperødhallen
26.
søndag
11.40
Vipperød BK
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 3
Vipperødhallen
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Vipperødhallen
26.
søndag
11.50
Holbæk B&I (5)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 1
Vipperødhallen
Vipperød BK (2)
Vipperødhallen
26.
søndag
12.00
KFUM BK, Roskilde (2)
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 3
Vipperødhallen
Vipperød BK
Vipperødhallen
26.
søndag
12.40
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 2
Vipperødhallen
Vipperød BK (1)
Vipperødhallen
26.
søndag
13.10
Vipperød BK (1)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 2
Vipperødhallen
Holbæk B&I (4)
Vipperødhallen
26.
søndag
13.30
Skibby IK (2)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 2
Vipperødhallen
Vipperød BK (1)
Vipperødhallen
26.
søndag
13.50
Holbæk B&I (1)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 2
Vipperødhallen
Vipperød BK (1)
Vipperødhallen
26.
søndag
14.00
FC Storebælt
Kvinder
Senior
Kvindesenior 1-3 VinterBOLD • P3
Korsør Gl. Stadion Kunstgræs
Vipperød BK
Korsør Gl. Stadion Kunstgræs
26.
søndag
14.20
Skibby IK
Herrer
U8
U8 dr (09) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 2
Vipperødhallen
Vipperød BK (1)
Vipperødhallen
26.
søndag
14.30
Vipperød BK (2)
Herrer
U8
U8 dr (09) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 1
Vipperødhallen
Bagsværd BK (1)
Vipperødhallen
26.
søndag
14.40
Lyngby Boldklub 1921
Herrer
U8
U8 dr (09) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 1
Vipperødhallen
Vipperød BK (2)
Vipperødhallen
26.
søndag
14.40
Vipperød BK (1)
Herrer
U8
U8 dr (09) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 2
Vipperødhallen
FC Lejre (1)
Vipperødhallen
26.
søndag
15.00
Vipperød BK (2)
Herrer
U8
U8 dr (09) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 1
Vipperødhallen
FC Lejre (2)
Vipperødhallen
26.
søndag
15.10
Bagsværd BK (2)
Herrer
U8
U8 dr (09) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 2
Vipperødhallen
Vipperød BK (1)
Vipperødhallen
26.
søndag
15.20
Vipperød BK (1)
Herrer
U8
U8 dr (09) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 2
Vipperødhallen
Skibby IK
Vipperødhallen
26.
søndag
15.30
Vipperød BK (2)
Herrer
U8
U8 dr (09) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 1
Vipperødhallen
Bagsværd BK (1)
Vipperødhallen
Marts 2017
1.
onsdag
20.15
Greve Fodbold
Herrer
Veteran
Veteran 7M/8M VinterBOLD • Pulje 1
Greve Idræts Center
Vipperød BK
Greve Idræts Center
4.
lørdag
11.27
Brøndbyernes IF
Herrer
U13
U13 drenge (04) håndboldsmål A Final Indoor • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL C1
Vipperød BK
Roskilde-hallerne HAL C1
4.
lørdag
12.00
Fløng-Hedehusene
Herrer
U11
U11 Drenge C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 7
Hedehusene idrætspark Kunstgræs
Vipperød BK
Hedehusene idrætspark Kunstgræs
4.
lørdag
12.03
Vipperød BK
Herrer
U13
U13 drenge (04) håndboldsmål A Final Indoor • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL C1
Benløse IF
Roskilde-hallerne HAL C1
4.
lørdag
12.39
Vipperød BK
Herrer
U13
U13 drenge (04) håndboldsmål A Final Indoor • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL C1
Gladsaxe-Hero BK
Roskilde-hallerne HAL C1
4.
lørdag
13.03
Faxe Ladeplads IF
Herrer
U13
U13 drenge (04) håndboldsmål A Final Indoor • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL C1
Vipperød BK
Roskilde-hallerne HAL C1
4.
lørdag
16.00
Vipperød BK
Kvinder
Senior
Kvindesenior 1-3 VinterBOLD • P3
Tølløse Kunstgræsbane
NFC/VIF
Tølløse Kunstgræsbane
4.
lørdag
18.24
Vipperød BK
Herrer
Senior
Herresenior Håndboldmål Finalestævne • Finalepulje A-række
Roskilde-hallerne HAL C1
Gørslev IF (1)
Roskilde-hallerne HAL C1
4.
lørdag
18.48
Faxe Ladeplads IF
Herrer
Senior
Herresenior Håndboldmål Finalestævne • Finalepulje A-række
Roskilde-hallerne HAL C1
Vipperød BK
Roskilde-hallerne HAL C1
4.
lørdag
19.12
Vipperød BK
Herrer
Senior
Herresenior Håndboldmål Finalestævne • Finalepulje A-række
Roskilde-hallerne HAL C1
Gørslev IF (2)
Roskilde-hallerne HAL C1
4.
lørdag
19.36
Tune IF
Herrer
Senior
Herresenior Håndboldmål Finalestævne • Finalepulje A-række
Roskilde-hallerne HAL C1
Vipperød BK
Roskilde-hallerne HAL C1
5.
søndag
10.00
Vipperød BK
Herrer
U17
U17 Drenge 1-2 (00-01) VinterBOLD • Pulje 1
Tølløse Kunstgræsbane
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Tølløse Kunstgræsbane
5.
søndag
13.12
Holbæk B&I
Herrer
U10
U10 drenge(07) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 3
Vipperødhallen
Vipperød BK
Vipperødhallen
5.
søndag
13.48
Vipperød BK
Herrer
U10
U10 drenge(07) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 3
Vipperødhallen
Svinninge IF
Vipperødhallen
5.
søndag
14.00
Vipperød BK
Herrer
Senior
Herresenior S4-S6 VinterBOLD • P2
Tølløse Kunstgræsbane
Tølløse BK
Tølløse Kunstgræsbane
5.
søndag
14.24
Vipperød BK
Herrer
U10
U10 drenge(07) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 3
Vipperødhallen
Tuse IF
Vipperødhallen
5.
søndag
14.48
Fårevejle BK
Herrer
U10
U10 drenge(07) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 3
Vipperødhallen
Vipperød BK
Vipperødhallen
5.
søndag
15.00
Vipperød BK
Herrer
U12
U12 drenge (05) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 2
Vipperødhallen
Vemmelev SGI
Vipperødhallen
5.
søndag
15.24
TFC Odsherred (1)
Herrer
U12
U12 drenge (05) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 2
Vipperødhallen
Vipperød BK
Vipperødhallen
5.
søndag
16.00
Vipperød BK
Herrer
U12
U12 drenge (05) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 2
Vipperødhallen
Svinninge IF
Vipperødhallen
5.
søndag
16.20
Rishøj Boldklub (1)
Herrer
U8
U8 dr (09) ½ banestævne Tune 5/3-17 Medalje • Pulje 3
Tune Hallen
Vipperød BK (1)
Tune Hallen
5.
søndag
16.24
Tølløse BK
Herrer
U12
U12 drenge (05) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 2
Vipperødhallen
Vipperød BK
Vipperødhallen
5.
søndag
16.30
BK Avarta (2)
Herrer
U8
U8 dr (09) ½ banestævne Tune 5/3-17 Medalje • Pulje 2
Tune Hallen
Vipperød BK (2)
Tune Hallen
5.
søndag
16.50
Vipperød BK (1)
Herrer
U8
U8 dr (09) ½ banestævne Tune 5/3-17 Medalje • Pulje 3
Tune Hallen
BK Avarta (1)
Tune Hallen
5.
søndag
17.00
Vipperød BK (2)
Herrer
U8
U8 dr (09) ½ banestævne Tune 5/3-17 Medalje • Pulje 2
Tune Hallen
Rishøj Boldklub (2)
Tune Hallen
5.
søndag
17.09
Vipperød BK
Kvinder
Senior
Kvindesenior Håndboldmål Finalestævne • Finalepulje A-række
Roskilde-hallerne HAL C1
AIK 65 Strøby Fodbold
Roskilde-hallerne HAL C1
5.
søndag
17.20
Holbæk B&I (3)
Herrer
U8
U8 dr (09) ½ banestævne Tune 5/3-17 Medalje • Pulje 3
Tune Hallen
Vipperød BK (1)
Tune Hallen
5.
søndag
17.33
Sundby Bk.
Kvinder
Senior
Kvindesenior Håndboldmål Finalestævne • Finalepulje A-række
Roskilde-hallerne HAL C1
Vipperød BK
Roskilde-hallerne HAL C1
5.
søndag
17.50
Holbæk B&I (4)
Herrer
U8
U8 dr (09) ½ banestævne Tune 5/3-17 Medalje • Pulje 2
Tune Hallen
Vipperød BK (2)
Tune Hallen
5.
søndag
17.50
Vipperød BK (1)
Herrer
U8
U8 dr (09) ½ banestævne Tune 5/3-17 Medalje • Pulje 3
Tune Hallen
Hundige BK (1)
Tune Hallen
5.
søndag
17.57
Vipperød BK
Kvinder
Senior
Kvindesenior Håndboldmål Finalestævne • Finalepulje A-række
Roskilde-hallerne HAL C1
Rønnede IF
Roskilde-hallerne HAL C1
5.
søndag
18.21
Allerød Fodbold Klub
Kvinder
Senior
Kvindesenior Håndboldmål Finalestævne • Finalepulje A-række
Roskilde-hallerne HAL C1
Vipperød BK
Roskilde-hallerne HAL C1
8.
onsdag
20.30
Taastrup FC
Herrer
Veteran
Veteran 7M/8M VinterBOLD • Pulje 1
NyBolig Park - Kunstgræs
Vipperød BK
NyBolig Park - Kunstgræs
8.
onsdag
23.59
Vipperød BK
Herrer
U11
U11 Drenge C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 7
Vipperødhallen
Svogerslev BK
Vipperødhallen
11.
lørdag
15.00
Holbæk B&I
Herrer
Senior
Herresenior S4-S6 VinterBOLD • P2
SuRi Park
Vipperød BK
SuRi Park
12.
søndag
12.55
Herstedøster IC
Kvinder
Senior
Kvindesenior 1-3 VinterBOLD • P3
Albertslund Stadion Kunstgræs
Vipperød BK
Albertslund Stadion Kunstgræs
13.
mandag
23.59
Vipperød BK
Herrer
Veteran
Veteran 7M/8M VinterBOLD • Pulje 1
Vipperødhallen
Vanløse
Vipperødhallen
18.
lørdag
09.12
Vipperød BK (1)
Herrer
U9
U9 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 4
Hvalsø Hallerne
Fløng-Hedehusene Idræt
Hvalsø Hallerne
18.
lørdag
09.36
KFUM BK, Roskilde
Herrer
U9
U9 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 4
Hvalsø Hallerne
Vipperød BK (1)
Hvalsø Hallerne
18.
lørdag
10.00
Hvalsø IF
Herrer
U9
U9 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 4
Hvalsø Hallerne
Vipperød BK (1)
Hvalsø Hallerne
18.
lørdag
10.00
Vipperød BK
Herrer
Senior
Herresenior S4-S6 VinterBOLD • P2
Tølløse Kunstgræsbane
SIF Holbæk IF
Tølløse Kunstgræsbane
18.
lørdag
10.36
Vipperød BK (1)
Herrer
U9
U9 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 4
Hvalsø Hallerne
Holbæk B&I
Hvalsø Hallerne
18.
lørdag
13.00
Sorø IF "Freja"
Herrer
Senior
Træningskampe senior/Ynglinge • Pulje 1
Sorø Stadion, Kunstgræs
Vipperød BK
Sorø Stadion, Kunstgræs
18.
lørdag
13.12
Vipperød BK (2)
Herrer
U9
U9 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 5
Fløng Hallen
Fløng-Hedehusene
Fløng Hallen
18.
lørdag
13.36
FC Lejre
Herrer
U9
U9 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 5
Fløng Hallen
Vipperød BK (2)
Fløng Hallen
18.
lørdag
14.00
Jyllinge FC (2)
Herrer
U9
U9 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 5
Fløng Hallen
Vipperød BK (2)
Fløng Hallen
18.
lørdag
14.36
Vipperød BK (2)
Herrer
U9
U9 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 5
Fløng Hallen
Tune IF
Fløng Hallen
18.
lørdag
16.00
Vipperød BK
Kvinder
Senior
Kvindesenior 1-3 VinterBOLD • P3
Tølløse Kunstgræsbane
HB Køge Pigefodbold
Tølløse Kunstgræsbane
19.
søndag
08.45
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U11
U11 Drenge C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 7
Himmelev Kunstgræsbane
Vipperød BK
Himmelev Kunstgræsbane
19.
søndag
11.00
Vipperød BK (2)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Tune 19/3-17 Medalje • Pulje 1
Tune Hallen
Jyllinge FC (2)
Tune Hallen
19.
søndag
11.10
Vipperød BK (1)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Tune 19/3-17 Medalje • Pulje 2
Tune Hallen
B. 1973, Herlev (2)
Tune Hallen
19.
søndag
11.20
Tune IF (1)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Tune 19/3-17 Medalje • Pulje 1
Tune Hallen
Vipperød BK (2)
Tune Hallen
19.
søndag
11.30
Tune IF (2)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Tune 19/3-17 Medalje • Pulje 2
Tune Hallen
Vipperød BK (1)
Tune Hallen
19.
søndag
11.50
Vipperød BK (2)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Tune 19/3-17 Medalje • Pulje 1
Tune Hallen
B. 1973, Herlev (3)
Tune Hallen
19.
søndag
11.50
Solrød FC (1)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Tune 19/3-17 Medalje • Pulje 2
Tune Hallen
Vipperød BK (1)
Tune Hallen
19.
søndag
12.10
Solrød FC (2)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Tune 19/3-17 Medalje • Pulje 1
Tune Hallen
Vipperød BK (2)
Tune Hallen
19.
søndag
12.20
Vipperød BK (1)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Tune 19/3-17 Medalje • Pulje 2
Tune Hallen
Jyllinge FC (1)
Tune Hallen
19.
søndag
15.20
BK Avarta (2)
Herrer
U8
U8 dr (09) ½ banestævne Tune 19/3-17 Medalje • Pulje 1
Tune Hallen
Vipperød BK
Tune Hallen
19.
søndag
15.50
Vipperød BK
Herrer
U8
U8 dr (09) ½ banestævne Tune 19/3-17 Medalje • Pulje 1
Tune Hallen
B. 1973, Herlev (2)
Tune Hallen
19.
søndag
16.20
Vipperød BK
Herrer
U8
U8 dr (09) ½ banestævne Tune 19/3-17 Medalje • Pulje 1
Tune Hallen
FC Lejre (2)
Tune Hallen
19.
søndag
16.40
Rosenhøj BK
Herrer
U8
U8 dr (09) ½ banestævne Tune 19/3-17 Medalje • Pulje 1
Tune Hallen
Vipperød BK
Tune Hallen

Samarbejdspartner

Hovedsponsor

Sponsorer