Menu

FC Nordsjælland

 

Fodbold samarbejde med FC Nordsjælland

VB har indgået samarbejde med FC Nordsjællands "Fodbold Samarbejde Nordsjælland" (FSN). 

Samarbejdet skal sætte fokus på talentudviklingen i regionen, og bringe talenter med superliga potentiale til FCN. Dette skal dog ske i et samarbejde, og under hensyntagen til alle involverede parter.
Samarbejdet med FCN betyder at alle ungdomsspillere i VB får gratis sæsonkort til FCN’s hjemmekampe. Dog ikke til kampe mod FC København og andre udvalgte kampe
Foruden sæsonkort vil der lejlighedsvis være mulighed for at vores ungdomshold kommer til at spille forkampe til FCN’s hjemmekampe i superligaen.

 

Endvidere vil der vi blive tilbud aktiviteter som:

  • Trænerworkshops i Farum Park, hvor trænere fra FC Nordsjælland vil afholde trænerkurser
  • Trænersamlinger i samarbejdsklubben
  • Besøg af FC Nordsjælland superligaspillere ifm. klubarrangementer, eksempelvis lagkageturnering, stævne, fodboldskole eller andet
  • Deltagelse i FSN Cup som er et stævne arrangeret af FC Nordsjælland med deltagelse af samarbejdsklubberne
  • Mulighed for VB’s talenter, at deltage i specifiktræning hos FC Nordsjælland.

Klik her for at se billeder fra vores tidligere besøg hos FC Nordsjælland

Hvis du ønsker at høre mere om samarbejdet kontakt da:

Morten Bjørn Nielsen
28100116
mbn1980@hotmail.com

Kampprogram
Januar 2018
21.
søndag
15.24
Vipperød BK
Herrer
U9
U9 drenge(09) 3 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 6
Taastrup Idrætshaller
Tølløse BK
Taastrup Idrætshaller
21.
søndag
15.48
BK Vest, Rødovre
Herrer
U9
U9 drenge(09) 3 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 6
Taastrup Idrætshaller
Vipperød BK
Taastrup Idrætshaller
21.
søndag
16.12
Vipperød BK
Herrer
U9
U9 drenge(09) 3 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 6
Taastrup Idrætshaller
Jyllinge FC
Taastrup Idrætshaller
21.
søndag
16.15
Dianalund IF
Kvinder
Senior
Kvindesenior 1-3 VinterBOLD • P1
Dianalund Stadion
Vipperød BK
Dianalund Stadion
21.
søndag
16.36
Taastrup FC
Herrer
U9
U9 drenge(09) 3 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 6
Taastrup Idrætshaller
Vipperød BK
Taastrup Idrætshaller
24.
onsdag
20.35
RU
Herrer
Senior
Herresenior S4-S6 VinterBOLD • P3
Himmelev Kunstgræsbane
Vipperød BK
Himmelev Kunstgræsbane
27.
lørdag
10.00
Vipperød BK (2)
Herrer
U6
U6 dr (12) ½ banestævne Vipperød 27/1-18 • Pulje 1
Vipperødhallen
RB 1906 (2)
Vipperødhallen
27.
lørdag
10.00
Holbæk B&I (1)
Herrer
U6
U6 dr (12) ½ banestævne Vipperød 27/1-18 • Pulje 2
Vipperødhallen
Vipperød BK (1)
Vipperødhallen
27.
lørdag
10.20
Holbæk B&I (2)
Herrer
U6
U6 dr (12) ½ banestævne Vipperød 27/1-18 • Pulje 1
Vipperødhallen
Vipperød BK (2)
Vipperødhallen
27.
lørdag
10.30
Vipperød BK (1)
Herrer
U6
U6 dr (12) ½ banestævne Vipperød 27/1-18 • Pulje 2
Vipperødhallen
Måløv BK (1)
Vipperødhallen
27.
lørdag
10.50
Vipperød BK (2)
Herrer
U6
U6 dr (12) ½ banestævne Vipperød 27/1-18 • Pulje 1
Vipperødhallen
Slagelse B&I
Vipperødhallen
27.
lørdag
11.00
Bk. Hekla
Herrer
U6
U6 dr (12) ½ banestævne Vipperød 27/1-18 • Pulje 2
Vipperødhallen
Vipperød BK (1)
Vipperødhallen
27.
lørdag
11.10
Måløv BK (2)
Herrer
U6
U6 dr (12) ½ banestævne Vipperød 27/1-18 • Pulje 1
Vipperødhallen
Vipperød BK (2)
Vipperødhallen
27.
lørdag
11.30
Vipperød BK (1)
Herrer
U6
U6 dr (12) ½ banestævne Vipperød 27/1-18 • Pulje 2
Vipperødhallen
RB 1906 (1)
Vipperødhallen
27.
lørdag
13.20
Holbæk B&I (1)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Vipperød 27/1-18 • Pulje 3
Vipperødhallen
Vipperød BK (1)
Vipperødhallen
27.
lørdag
13.20
Vipperød BK (2)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Vipperød 27/1-18 • Pulje 4
Vipperødhallen
Albertslund IF (1)
Vipperødhallen
27.
lørdag
13.40
Greve Fodbold
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Vipperød 27/1-18 • Pulje 4
Vipperødhallen
Vipperød BK (2)
Vipperødhallen
27.
lørdag
13.50
Vipperød BK (1)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Vipperød 27/1-18 • Pulje 3
Vipperødhallen
Herstedøster IC
Vipperødhallen
27.
lørdag
14.10
Vipperød BK (2)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Vipperød 27/1-18 • Pulje 4
Vipperødhallen
Orient GI (3)
Vipperødhallen
27.
lørdag
14.20
Rosenhøj BK
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Vipperød 27/1-18 • Pulje 3
Vipperødhallen
Vipperød BK (1)
Vipperødhallen
27.
lørdag
14.30
Kirke Hyllinge IF (1)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Vipperød 27/1-18 • Pulje 4
Vipperødhallen
Vipperød BK (2)
Vipperødhallen
27.
lørdag
14.50
Vipperød BK (1)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Vipperød 27/1-18 • Pulje 3
Vipperødhallen
Kirke Hyllinge IF (2)
Vipperødhallen
27.
lørdag
15.10
Vipperød BK (1)
Herrer
U8
U8 dr (10) ½ banestævne Vipperød 27/1-18 • Pulje 1
Vipperødhallen
Svogerslev BK
Vipperødhallen
27.
lørdag
15.10
Vipperød BK (2)
Herrer
U8
U8 dr (10) ½ banestævne Vipperød 27/1-18 • Pulje 2
Vipperødhallen
Vipperød BK (3)
Vipperødhallen
27.
lørdag
15.20
Allerød Fodbold Klub (2)
Herrer
U8
U8 dr (10) ½ banestævne Vipperød 27/1-18 • Pulje 1
Vipperødhallen
Vipperød BK (1)
Vipperødhallen
27.
lørdag
15.30
B. 82, Virum
Herrer
U8
U8 dr (10) ½ banestævne Vipperød 27/1-18 • Pulje 2
Vipperødhallen
Vipperød BK (2)
Vipperødhallen
27.
lørdag
15.40
Vipperød BK (3)
Herrer
U8
U8 dr (10) ½ banestævne Vipperød 27/1-18 • Pulje 2
Vipperødhallen
Allerød Fodbold Klub (1)
Vipperødhallen
27.
lørdag
15.50
Svogerslev BK
Herrer
U8
U8 dr (10) ½ banestævne Vipperød 27/1-18 • Pulje 1
Vipperødhallen
Vipperød BK (1)
Vipperødhallen
27.
lørdag
16.00
Vipperød BK (1)
Herrer
U8
U8 dr (10) ½ banestævne Vipperød 27/1-18 • Pulje 1
Vipperødhallen
Allerød Fodbold Klub (2)
Vipperødhallen
27.
lørdag
16.20
Vipperød BK (2)
Herrer
U8
U8 dr (10) ½ banestævne Vipperød 27/1-18 • Pulje 2
Vipperødhallen
Allerød Fodbold Klub (1)
Vipperødhallen
27.
lørdag
16.30
B. 82, Virum
Herrer
U8
U8 dr (10) ½ banestævne Vipperød 27/1-18 • Pulje 2
Vipperødhallen
Vipperød BK (3)
Vipperødhallen

Samarbejdspartner

Hovedsponsor

Sponsorer