Menu

Hvordan finder jeg mit hold?

Aldersinddeling

Vi benytter DBU’s overordnede aldersinddeling, så børnefodbold er til og med U12, mens ungdomsfodbold er fra U13 til U19. Begge dele er rangeret under fanebladet UNGDOM.

Der vil som minimum altid være én træner, tilknyttet hvert hold. I det fleste tilfælde, er der gerne 2 eller 3 trænere. Nogle hold har også gerne en holdleder tilknyttet.
Du finder kontaktinformation på din træner eller holdleder, under dit respektive hold.

OBS!
Husk altid at kontakte din træner eller holdleder først, hvis du har spørgsmål til holdet eller klubben.


For sæsonen 2015/16 ser aldersindelingen i Vipperød Boldklub ud som følger: 

Aldersgruppe

Årgang

U19

1998/1999

U17

2000/2001

U16

2000

U15

2002

U13

2004

U12

2005

U11

2006

U10

2007

U9

2008

U8

2009

U7

2010

 

 

 

Træningstider:

Alle træningstider findes under menuen "Information".
Alternativt kan du klikke her

Kampprogram
September 2017
23.
lørdag
10.00
Vipperød BK
10 - 0
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (04) Efterår • Pulje 4
Vipperødhallen
Fårevejle BK
Vipperødhallen
23.
lørdag
10.18
Vipperød BK (2)
Spillet
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 7
Vipperødhallen
Holbæk B&I (2)
Vipperødhallen
23.
lørdag
10.18
Asnæs BK
Spillet
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 8
Vipperødhallen
Vipperød BK (1)
Vipperødhallen
23.
lørdag
10.18
Højby IF
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 23. september • Pulje 3
SuRi Park
Vipperød BK
SuRi Park
23.
lørdag
10.36
Vipperød BK
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 23. september • Pulje 3
SuRi Park
Holbæk B&I
SuRi Park
23.
lørdag
10.54
Bramsnæs FB
Spillet
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 7
Vipperødhallen
Vipperød BK (2)
Vipperødhallen
23.
lørdag
11.00
Brøndbyernes IF
livescore
2 - 4
Kvinder
Senior
Kvindesjællandsserien - Efterår • Pulje 1
Brøndby Stadion
Vipperød BK
Brøndby Stadion
23.
lørdag
11.12
Vipperød BK (1)
Spillet
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 8
Vipperødhallen
Kirke Hyllinge IF
Vipperødhallen
23.
lørdag
11.30
Fårevejle BK
Spillet
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 7
Vipperødhallen
Vipperød BK (2)
Vipperødhallen
23.
lørdag
11.30
Vipperød BK
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 23. september • Pulje 3
SuRi Park
Højby IF
SuRi Park
23.
lørdag
11.48
Holbæk B&I
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 23. september • Pulje 3
SuRi Park
Vipperød BK
SuRi Park
23.
lørdag
12.06
Vipperød BK (1)
Spillet
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 8
Vipperødhallen
Gevninge IF
Vipperødhallen
23.
lørdag
12.24
Vipperød BK (2)
Spillet
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 7
Vipperødhallen
Holbæk B&I (3)
Vipperødhallen
23.
lørdag
12.42
Holbæk B&I (1)
Spillet
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 8
Vipperødhallen
Vipperød BK (1)
Vipperødhallen
24.
søndag
10.00
Vipperød BK (1)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (12) - 24. september • Pulje 2
Vipperødhallen
FHF
Vipperødhallen
24.
søndag
10.36
Vipperød BK (2)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (12) - 24. september • Pulje 3
Vipperødhallen
Himmelev-Veddelev BK (1)
Vipperødhallen
24.
søndag
10.36
RB 1906 (2)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (12) - 24. september • Pulje 2
Vipperødhallen
Vipperød BK (1)
Vipperødhallen
24.
søndag
11.00
SIF Holbæk IF
Herrer
Senior
Serie 5 - Efterår • Pulje 7
Fælleden Boldbaner
Vipperød BK
Fælleden Boldbaner
24.
søndag
11.12
RB 1906 (1)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (12) - 24. september • Pulje 3
Vipperødhallen
Vipperød BK (2)
Vipperødhallen
24.
søndag
11.12
FHF
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (12) - 24. september • Pulje 2
Vipperødhallen
Vipperød BK (1)
Vipperødhallen
24.
søndag
11.48
Vipperød BK (2)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (12) - 24. september • Pulje 3
Vipperødhallen
Gevninge IF
Vipperødhallen
24.
søndag
11.48
Vipperød BK (1)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (12) - 24. september • Pulje 2
Vipperødhallen
RB 1906 (2)
Vipperødhallen
24.
søndag
12.24
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (12) - 24. september • Pulje 3
Vipperødhallen
Vipperød BK (2)
Vipperødhallen
25.
mandag
17.30
Vipperød BK
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (06) Efterår • Pulje 6
Vipperødhallen
Tølløse BK
Vipperødhallen
27.
onsdag
17.30
Vipperød BK
Herrer
U16
U16 Drenge 3 (02) Efterår • Pulje 4
Vipperødhallen
Hundige BK
Vipperødhallen
27.
onsdag
17.45
Vipperød BK
Kvinder
U14
U14 Piger 8-mands 2 (04) Efterår • Pulje 3
Vipperødhallen
Kirke Helsinge IF
Vipperødhallen
27.
onsdag
20.00
Taastrup FC (1)
Herrer
M+40
8-M+40 (Veteran) 2 - Efterår • Pulje 4
NyBolig Park - Kunstgræs
Vipperød BK
NyBolig Park - Kunstgræs

Samarbejdspartner

Hovedsponsor

Sponsorer